owl-1906501_1920

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Jest wielkim szkolnym wydarzeniem oraz świetną zabawą dla dzieci.

W dniu 30 września w naszej szkole po raz drugi  odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach, dorośli zaś mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzaminy były znacznie przyjemniejsze! Ich główną formą były losy o różnym stopniu trudności. Każda osoba, która odpowiedziała pisemnie na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

20150925_105653

Tabliczki Mnożenia. Zdarzało się, że egzaminatorzy „złapali” dorosłego na nieznajomości jakiegoś przypadku tabliczki mnożenia. Nie jest to wcale prosta sprawa stanąć przed tak poważną Komisją!

20150925_104653

Wiele emocji wywołują egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne poza murami szkoły. W tym roku wyszliśmy z naszymi uczniami-egzaminatorami na ulice, na Uniwersytet Zielonogórski. Dzieci przepytały studentów oraz przypadkowych przechodniów.